V období 2018 * 2022 jsem působil jako radní MČ Praha 10 s gescemi: sociální oblast a zdravotnictví, bezpečnost, hazard. Od r. 2022 jako opoziční zastupitel působím ve výboru sociálním a zdravotním, komisi pro výchovu a vzdělávání a v komisi protidrogové. Průběžně sleduji usnesení rady MČ Praha 10, registr smluv, úřední desku a jsem v přímém kontaktu s občany Prahy 10.

Vystudoval jsem obor „sociální politika a sociální práce“ na FSE UJEP aa následně obor "sociální pedagogika" na FF UK. Praxe při studiu mě přivedla na ÚMČ Prahy 10, kam jsem následně nastoupil jako úředník do oblasti samosprávy odboru sociálního. Mj. jsem připravil žádost a následně zrealizoval dva (odvážím se říci úspěšné) projekty z EU na podporu návratu rodičů z rodičovské dovolené na trh práce.

Kvůli navázání spolupráce s Janou Komrskovou, tehdy opoziční zastupitelkou, jsem „byl z ÚMČ Praha 10 odejit“. Nicméně spolupráce s Janou se dále rozvíjela. Myslím, že jsme s ní a později i s Petrem Benešem vytvořili celkově efektivní opoziční partu, která poukazovala na tehdejší vedení „Zátoky sviní“, jak se Praze 10 dříve přezdívalo. Naše úsilí bylo korunováno důstojným výsledkem v komunálních volbách r. 2018, kdy jsme získali 10 pirátských mandátů.

V období 2018 - 2022 jsem působil jako radní s gescemi sociální a zdravotní oblast, bezpečnost a hazard.

Od roku 2022 jsem jedním z osmi opozičních pirátských zastupitelů MČ Praha 10. Působím ve výboru sociálním a zdravotním, komisi pro výchovu a vzdělávání a v komisi protidrogové.

Průběžně sleduji usnesení rady MČ Praha 10, registr smluv, úřední desku a jsem v přímém kontaktu s občany Prahy 10, zejména v lokalitách, kde občané vnímají ohrožení snížení kvality životního prostředí či dlouhodobě neřešené problémy, např. u OC Květ, na sídl. Vlasta, v ul. Průběžná či na sídl. Skalka.

Díky opozičnímu tlaku Pirátů se zejména podařilo: - dotlačit současné radní k jednání a v mnoha případech i k řešení potřebných problémů; - podání TO ve věci vícenákladů za stavbu MŠ Bajkalská ve výši 16 mil. Kč pro firmy lobbisty Tomáše Hrdličky (exODS), které vedlo ke zrušení arbitráže v této cause; - upozornit na účelové dělení zakázek, resp. ocházení zákona o zadávání veřejných zakázek; - předložit vizi tzv. školského kampusu v budově vršovické radnice, která zhodnocuje městský majetek, kultivuje přilehlou lokalitu a v neposlední řadě reaguje na akutní přetíženost pražské školské sítě.

Kam kandiduji a proč:

V pozici radního jsem zakusil náročné chvíle při řešení letitých „kostlivců“ po předchozím vedení radnice, ale i při prosazování pirátských vizí a to i s některými členy koalice.

Přesvědčil jsem se, že kvalitní lidský kapitál (morálně bezúhonný, vzdělaný, pracovitý a svědomitý) je velmi cenný, vzácný a pro úspěch nezbytný. Odvážím se říci, že Piráti v mnoha ohledech byli a jsou na radnici Prahy 10 úspěšní.

Jako předseda MS P10 jsem se snažil přinášet témata, aktivity a sám prakticky pomáhat v zájmu pozitivního zviditelnění Pirátů. Pokud bude mít desítková členská základna zájem, ochotně v tomto budu pokračovat.

HISTORIE:

Co se v "mých" gescích za období 2018 - 2022 povedlo? Např.:

• zahájit či připravit dlouhé roky potřebné investice (kuchyně v DS Sámova, budova jeslí v Jakutské ulici); • postavit a vysoutěžit provozovatele (YMCA Praha) centra pro děti a mládež v ulici U Seřadiště 1; • snížit o více jak 10 mil. ročně provozní příspěvek na provoz příspěvkových organizací (zejména: vypovězením nevýhodných či zcela zbytných smluv); • vyřešit roky neřešené vztahy s nájemcem v budovách CSOP a LDN; • LDN má poprvé v historii legitimní ceník služeb, který nekoliduje s legislativou; • vyřešit v limitovaném čase koncepci využití budovy U Vršovického nádraží 30/30, kterou jsme převzali v poločase rekonstrukce bez jasného vymezení využití. V budově tak sídlí unikátní Pacientské centrum Ministerstva zdravotnictví, první pobytová odlehčovací služba pro rodiče s dětmi se zdravotním znevýhodněním v hl. městě a nové služby pro osoby s poruchou autistického spektra; • výrazně snížit náklady a získat vyšší efektivitu v oblasti zabezpečení neobsazených budov v majetku či správě MČ P10 zrušením fyzické ostrahy a jejím nahrazením elektronickým zabezpečením. Ostrahu ZŠ a MŠ jsme jednotně přepojili na velín Městské policie Praha 10. Získali jsme tím levnější a současně efektivnější způsob ostrahy; • přesoutěžit smlouvy na recepční služby, u kterých jsme vnímali možnost snížení částky; • prosadit „nulovou tolerance hazardu“ – poslední casino ukončí svůj provoz v Praze 10 na jaře 2024; • spustit méně administrativně náročný antigraffiti program s výrazně levnějším dodavatelem; • realizovat zážitkové kurzy 1. pomoci pro občany P10 za zvýhodněnou cenu • zavést tradici letního kina v Praze 10. ;-).